Jak możemy
Ci pomóc?
W naszym gabinecie psychologicznym w Radomiu traktujemy każdego pacjenta indywidualnie, z uwzględnieniem jego unikalnych potrzeb i doświadczeń
Psycholog Radom
Jak możemy
Ci pomóc?
Wiemy, że nawet najmniejsze symptomy mogą mieć głębokie korzenie i dlatego dokładnie analizujemy przyczyny problemów naszych pacjentów.
Psycholog Radom
Jak możemy
Ci pomóc?
Stawiamy sobie za cel dostarczenie naszym pacjentom nie tylko skutecznej terapii, ale także wsparcia i empatii w trakcie całego procesu uzdrowienia.
Psycholog Radom

Czytelnia

29 marca, 2022, Joanna Grabowska-Osypiuk

Poznaj swój stres

Jeśli czujesz, że nie radzisz sobie ze stresem, ale ciężko jest ci określić, dlaczego właściwie tak się dzieje,postaraj się każdego dnia pod wieczór wypełnić następująca tabelkę. Nie ważne jest, od której części zaczniesz. Czasem nie wiemy, że nas coś stresuje, ciężko więc wtedy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co się stało, że tak a nie inaczej się czujemy. Czujemy się jednak źle, i to nasze uczucia mówią nam o tym, że coś niedobrego dzieje się wokół nas. Tak więc nie jest ważne, od czego się zaczyna. Pamiętaj, że twoim celem tego ćwiczenia jest poznanie swojego stresu – jeśli będziesz umiał odpowiedzieć, co cię najbardziej stresuje, kiedy najłatwiej jest ci się zestresować (na przykład rano łatwiej cię zdenerwować nić wieczorem), kto najczęściej wywołuje twój stres, co wtedy czujesz i myślisz, łatwiej będzie opanować stres. Być może wystarczy najważniejsze sprawy przełożyć z rana na popołudnie, kiedy łatwiej jest ci się skoncentrować. Być może okaże się, że wkurza cię twój szef (partner/rodzic/znajomy) a ty krzyczysz na dziecko. W ten sposób problem jest nierozwiązany, a dodatkowo cierpią inni. W takiej sytuacji wystarczy zastanowić się, jakie techniki zwiększające twoją umiejętność konstruktywnej rozmowy można zastosować, żeby nie dać się sprowokować do złości naszemu rozmówcy.

Tabela stresu

Kiedy?

Co się wydarzyło?

Co czułem/am?

Co działo się z moim ciałem?

Co robisz?

Co myślę?

Sobota wieczór

Prosiłam męża o pomoc w przygotowaniu dzieci na spacer. Chciałam miło spędzić popołudnie, ale mąż mi nie pomógł.

Złość

80%

 

Samotność

95%

 

Straciłam chęć robienia czegokolwiek.

Ogarnęło mnie zniechęcenie. Straciłam siły.

Miałam przyspieszony oddech i zaczęły pocić mi się ręce. Zaczęła boleć mnie głowa a w gardle poczułam jak rośnie mi kula.

Zostaję w domu. Ponieważ jestem rozzłoszczona krzyczę na dzieci z byle pretekstu.

Jestem złą matką. Zamiast iść z dziećmi na spacer zostałam w domu i one zamiast spędzić czas na świeżym powietrzu siedziały cały dzień w domu.

Nie potrafię zorganizować czasu dzieciom

Nie potrafię zapanować nad sobą.

Jestem beznadziejna.

Nikt mnie nie rozumie.

Mąż nigdy się ze mną nie liczy.

Pamiętaj, że to co czujesz ma związek z tym, co myślisz i co robisz!!!


Wszystkie wpisy

Psycholog Radom

Czy przyjmujesz zaproszenie do złości

Wracasz po pracy do domu. Jesteś zmęczony/a, głodny/a, dodatkowo twój szef cały dzień czepiał się ciebie. Masz dosyć wszystkiego.

Psycholog Radom

Małżeństwo na wesoło

"Kobiety mówią, bo maja na to ochotę, podczas gdy mężczyzna mówi tylko, jeśli zmusi go do mówienia coś spoza jego własnej osoby – na przykład, jeśli nie może znaleźć żadnych czystych skarpetek."

Psycholog Radom

Test zgodności małżeńskiej

Decyzja o małżeństwie jest jedną z najważniejszych decyzji, którą podejmuje człowiek w całym swoim życiu. Niestety, czasem partnerzy spostrzegają, że coraz trudniej jest im razem ze sobą być, że maja coraz mniej wspólnych zainteresować i coraz trudniej jest im akceptować partnera.

Psycholog Radom

Konflikt małżeński a dzieci

Decydując się na małżeństwo, zazwyczaj zapada także decyzja o posiadaniu dzieci. Wraz z ich pojawieniem się zmienia się praktycznie całe nasze życie.

Psycholog Radom

Opanowanie stresu - praktyczne ćwiczenia

1. Zatrzymaj negatywne myśli, które przyczyniają się do twojego złego samopoczucia

Psycholog Radom

Jak radzić sobie ze stresem - zapanuj nad ciałem

Proponowane ćwiczenia maja swoje udowodnione działanie w osłabianiu uczucia stresu. Przed przystąpieniem do ćwiczeń określ jak się czujesz

Psycholog Radom

Poznaj swój stres

Jeśli czujesz, że nie radzisz sobie ze stresem, ale ciężko jest ci określić, dlaczego właściwie tak się dzieje,postaraj się każdego dnia pod wieczór wypełnić następująca tabelkę.

Psycholog Radom

Przelicz sobie stres

W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje stresujące. Zastanów się, jak wygląda lista tych sytuacji w twoim życiu.

Psycholog Radom

Oceń swój stres

Wypełniając poniższy test możesz ocenić, jak bardzo stres jest obecny w twoim życiu. Obok pytania zaznacz właściwą odpowiedź.

Psycholog Radom

Stres

Pamiętaj, że stres jest naturalnym zjawiskiem w naszym życiu. Stres pobudza nas do działania, do pozytywnych zmian i do lepszego funkcjonowania. STRES JEST NIEZBĘDNY DLA NASZEGO ZDROWIA.

Psycholog Radom

Złość - czy jesteś od niej uzależniony.

Wskaźnik uzależnienia od złości został opracowany przez R.Potter – Efron i P. Potter- Efron. Jego celem jest sprawdzenie, czy jesteś uzależniony od własnej złości, czy wykorzystujesz ją dla osiągnięcia ważnych dla ciebie celów.

Psycholog Radom

Złość - co zazwyczaj z nią robię.

Istnieje kilka sposobów radzenia sobie ze złością. Jedni mają tendencję do unikania jej za wszelką cenę zaś inni do zbyt szybkiego i gwałtownego reagowania złością. Przeczytaj uważnie pytania i zaznacz odpowiedź, najbardziej pasującą do ciebie.