Jak możemy
Ci pomóc?
W naszym gabinecie psychologicznym w Radomiu traktujemy każdego pacjenta indywidualnie, z uwzględnieniem jego unikalnych potrzeb i doświadczeń
Psycholog Radom
Jak możemy
Ci pomóc?
Wiemy, że nawet najmniejsze symptomy mogą mieć głębokie korzenie i dlatego dokładnie analizujemy przyczyny problemów naszych pacjentów.
Psycholog Radom
Jak możemy
Ci pomóc?
Stawiamy sobie za cel dostarczenie naszym pacjentom nie tylko skutecznej terapii, ale także wsparcia i empatii w trakcie całego procesu uzdrowienia.
Psycholog Radom

Czytelnia

29 marca, 2022, Joanna Grabowska-Osypiuk

SOS – CZUJĘ ZŁOŚĆ. CO ROBIĆ!?

Ćwiczenie dla osób odczuwających chroniczną złość

Przygotuj sobie kartonowe pudełko i kilka kolorowych gazet. Przejrzyj gazety, wycinając słowa, których używasz złoszcząc się, rysunki/zdjęcia twarzy osób złoszczących się, symbole związane z agresją i złością. Naklej te elementy na zewnętrzną część pudełka. Następnie zastanów się, jakie emocje czułbyś/czułabyś, gdyby nie złość. Może byłby to strach, lęk, poczucie krzywdy, smutek, poczucie winy, wstyd, samotność, zmęczenie. Może jakieś inne. Zastanów się dokładnie, wypisując te emocje na karteczkach. Następnie wrzuć karteczki do pudełka. Kiedy będziesz czuć, jak narasta w tobie złość, weź pudełko do reki. Następnie zajrzyj do środka i pomyśl

  • co NAPRAWDĘ czujesz.

  • czego NAPRAWDĘ chcesz, żeby poczuć się dobrze

  • co możesz ZROBIĆ, żeby poczuć się dobrze.

 

Przykład.

Wracasz do domu. W drzwiach witają cię kłócące się dzieci. Czujesz, że ogarnia cię irytacja. Zajrzyj do pudełka. Wyciągaj po kolei emocje. Może odkryjesz, że

  • NAPRAWDĘ jesteś po prostu zmęczona. Wcale nie złoszczą cię dzieci, tylko hałas.

  • żeby NAPRAWDĘ poczuć się dobrze, potrzebujesz chwili spokoju i relaksu

  • najlepiej relaksujesz się słuchając swojej ulubionej muzyki. Prosisz dzieci o to, żeby wyszły do drugiego pokoju i przez pół godziny zajęły się zabawą. Ty w tym czasie możesz pościć sobie swoja ulubioną muzykę i pozwolić sobie na pół godziny relaksu...

 

Co jeśli dzieci nie dają za wygraną? To już zupełnie inna historia ;)


Wszystkie wpisy

Psycholog Radom

Czy przyjmujesz zaproszenie do złości

Wracasz po pracy do domu. Jesteś zmęczony/a, głodny/a, dodatkowo twój szef cały dzień czepiał się ciebie. Masz dosyć wszystkiego.

Psycholog Radom

Małżeństwo na wesoło

"Kobiety mówią, bo maja na to ochotę, podczas gdy mężczyzna mówi tylko, jeśli zmusi go do mówienia coś spoza jego własnej osoby – na przykład, jeśli nie może znaleźć żadnych czystych skarpetek."

Psycholog Radom

Test zgodności małżeńskiej

Decyzja o małżeństwie jest jedną z najważniejszych decyzji, którą podejmuje człowiek w całym swoim życiu. Niestety, czasem partnerzy spostrzegają, że coraz trudniej jest im razem ze sobą być, że maja coraz mniej wspólnych zainteresować i coraz trudniej jest im akceptować partnera.

Psycholog Radom

Konflikt małżeński a dzieci

Decydując się na małżeństwo, zazwyczaj zapada także decyzja o posiadaniu dzieci. Wraz z ich pojawieniem się zmienia się praktycznie całe nasze życie.

Psycholog Radom

Opanowanie stresu - praktyczne ćwiczenia

1. Zatrzymaj negatywne myśli, które przyczyniają się do twojego złego samopoczucia

Psycholog Radom

Jak radzić sobie ze stresem - zapanuj nad ciałem

Proponowane ćwiczenia maja swoje udowodnione działanie w osłabianiu uczucia stresu. Przed przystąpieniem do ćwiczeń określ jak się czujesz

Psycholog Radom

Poznaj swój stres

Jeśli czujesz, że nie radzisz sobie ze stresem, ale ciężko jest ci określić, dlaczego właściwie tak się dzieje,postaraj się każdego dnia pod wieczór wypełnić następująca tabelkę.

Psycholog Radom

Przelicz sobie stres

W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje stresujące. Zastanów się, jak wygląda lista tych sytuacji w twoim życiu.

Psycholog Radom

Oceń swój stres

Wypełniając poniższy test możesz ocenić, jak bardzo stres jest obecny w twoim życiu. Obok pytania zaznacz właściwą odpowiedź.

Psycholog Radom

Stres

Pamiętaj, że stres jest naturalnym zjawiskiem w naszym życiu. Stres pobudza nas do działania, do pozytywnych zmian i do lepszego funkcjonowania. STRES JEST NIEZBĘDNY DLA NASZEGO ZDROWIA.

Psycholog Radom

Złość - czy jesteś od niej uzależniony.

Wskaźnik uzależnienia od złości został opracowany przez R.Potter – Efron i P. Potter- Efron. Jego celem jest sprawdzenie, czy jesteś uzależniony od własnej złości, czy wykorzystujesz ją dla osiągnięcia ważnych dla ciebie celów.

Psycholog Radom

Złość - co zazwyczaj z nią robię.

Istnieje kilka sposobów radzenia sobie ze złością. Jedni mają tendencję do unikania jej za wszelką cenę zaś inni do zbyt szybkiego i gwałtownego reagowania złością. Przeczytaj uważnie pytania i zaznacz odpowiedź, najbardziej pasującą do ciebie.